« התחילו בהרשמה כאן נפתחה ההרשמה לסמסטר חורף 2018 - הקדימו להירשם 03-6161237
çæåø ìãó äáéú
סיפורים וטרינריים
חוויה לימודית מגרמניה


הלימודים בגרמניה הם ברמה גבוהה ביותר, והיא בהחלט נמצאת בשורה הראשונה של המחקר המדעי הוטרינרי, ובהוראת הוטרינריה, בתנאי כמובן שאת דוברת גרמנית.
אולם רציתי לספר לך דבר אחר.
לפני כחודש ביקרתי בגרמניה, לסיקור תערוכת ציוד לבעלי חיים בנירנברג.
בזמן שהותי במלון, יצא לי "לזפזף" בערוצי הטלביזיה המקומיים. לפתע נעצרתי על שידור של שיעור אנטומיה וטרינרית המיועד לקהל הרחב. מדרך הטבע, עקב עיסוקי, צפיתי בשידור עד תומו.
הראו שם פרה, עומדת, בתוך אולם סטרילי, מצופה כולו באריחי חרסינה ירוקים, מהמסד עד הטפחות. במבט ראשון הפרה נראתה חיה, אולם כשהמצלמה הקיפה אותה, מהצד השני הפרה היתה שקופה לחלוטין. כלומר זו היתה פרה להדגמה, חציה האחד שלם לכל האורך, וחציה האחר עם פרספקס שקוף
!
הפרה היתה מוחזקת מהתקרה עם 3 כבלים ממתכת, אחד החזיק את הראש , ושניים אחרים את עמוד השידרה, כך שהפרה עמדה בפוזיציה כאילו שהיא צופה אל עבר האופק האינסופי...
לאחר מכן, הגיעה וטרינר, לבוש בקפידה, עם עניבה ועם חלוק מנתחים, ניגש והסיר את לוח הפרספקס השקוף, והראה את כל האיברים הפנימיים, מקצה האף ועד לקצה הזנב.
ממש כפי שמראים לפעמים מכוניות בפרסומות, או במוזיאון המדע, כאשר חצי מכונית שלמה, וחצי שקופה וניתן להבחין בכל המכלולים הפנימיים שלה.
לאחר ההסבר הראשוני, הוא החל להסיר אבר אחרי אבר ממעמקי הפרה, לשון, בלוטות, ריאות, לב, 4 קיבות אחת אחרי השנייה, כבד, טחול, מעיים, רחם ושחלות, אני מניח שבשלב זה של התיאור הבנת את הפרינציפ.
כנראה שהזריקו לפרה תערובת של פורמאלין וקצף מוקשה, כך שכל איבר היה בגודל טבעי, בצבע קרוב לטבעי, והיה מונח בתוך הפרה בדייקנות מופתית.
אותו וטרינר/מורה, הניח את האיברים אחד אחרי השני בסדר כרונולוגי כפי שלמדנו באנטומיה טופוגראפית. בסוף התהליך המצלמה סקרה את חלל הבטן הריק מאיברים של הפרה.
האמת, הזדעזעתי. חשבתי על כך שרק גרמנים מסוגלים למעשה כל כך קר , מדוייק, טכני ואנליטי. בכל השידור לא ראו דם, ליכלוך, צואה או כל דבר טבעי אחר שבד"כ רואים בזמן דיסקציה נורמאלית בבעלי חיים בבתי ספר לוטרינריה. אולי דווקא בגלל הנקיון הסטרילי, והעובדה שהפרה כאמור "עמדה" במשך כל התהליך, המחזה עורר בי קבס.
אומנם, לא אכחיש, זו דרך מצויינת ללמוד אנטומיה, כך ברור היטב היכן כל איבר ממוקם בגוף ביחס ליתר האיברים, אולם כל התהליך עורר בי אי נוחות קיצונית.
בכל אופן , אני מאחל לך הצלחה בכל אשר תחליטי ללמוד ובכל ארץ. מה שחשוב בסופו של דבר שתהיי מקצוענית, בעלת ידע נרחב בתחום עיסוקך ותשרתי את קהל לקוחותייך בנאמנות.


חזרה לכל הסיפורים הוטרינריים >>   למעלה

 

 קורס ספרות וטיפוח
כלבים וחתולים
קורס טיפול
בעזרת בעלי-חיים
קורס עוזר/ת לרופא וטרינר
ומנהל/ת פינות חי

נפתחה ההרשמה לקורסי קיץ 2019
הקדימו להירשם 03-6161237f      מגן דוד ירוק - אנשים למען חיות    |    מרפאה    |    מספרה    |    מכללה       מרכז מידע ורישום: עוזיאל 4, רמת גן 03-6161237