« התחילו בהרשמה כאן נפתחה ההרשמה לסמסטר חורף 2018 - הקדימו להירשם 03-6161237
çæåø ìãó äáéú
סיפורים וטרינריים
חתול בר מזל


"קטן" הוא חתול בר מזל ביותר. הוא הימר בחייו הצעירים על כל הקופה וזכה בענק. למעשה בתחילת חייו כל הסיכויים היו נגדו, והיום, בגיל 4 חודשים בלבד, סביר להניח שהוא החתול המאושר בתבל.


הכל התחיל ביום עמוס במיוחד.


אחד מהכלבים המטופלים , השתחרר לפתע מקולרו, והתחיל להתרוצץ במרפאה.


בעליו ואני ניסינו בכל דרך לתפוס אותו, אולם הפינצ'ר הקטן כאילו החליק מבין ידינו והצליח שוב ושוב לחמוק מתפיסה.


דווקא אז נפתחה דלת המרפאה, ובחורה צעירה נעמדה בפתח, מנסה לשאול משהו.


" הוא בורח..." הספקתי לפלוט בבהלה, אולם הכלבלב פשוט קפץ והתמקם בחיקה של הבחורה ההמומה. הודיתי לה על כניסתה המפתיעה ושאלתי מה רצונה.


הבחורה סיפרה שרכבה חונה ממש מול המרפאה, והיא שומעת יללות של חתול מתוך המנוע, היא חוששת, בצדק, להתניע שמא תפגע בו, אולם היא לא הצליחה למצוא אותו, וכעת היא מבקשת את עזרתנו במציאת החתלתול.


שלחתי את תהילה, עוזרתי במרפאה, מצוידת בזוג כפפות לבד עבות, ובמתקן ללכידת חתולים, לעזור לגברת, והמשכתי בינתיים לטפל בפציינט המקורי.


לאחר כמה דקות חזרו השתיים למרפאה, חובקות חתלתול קטן , בצבע חום מוקה נדיר ביותר, אך עם פסים של גריז ולכלוך שטינפו את פרוותו המיוחדת.


הסתבר שהחתול פשוט נח לו על הקימור העליון של הגלגל הקדמי, זו הסיבה שהבחורה יכלה אמנם לשמוע אך לא לראות אותו גם לאחר שפתחה את מכסה המנוע. (להוציא אותו לא היה מבצע פשוט כלל, ואפילו היה צורך להרים את האוטו עם מגבהה (ג'ק) ולחלץ את החתלתול בזהירות ממקום מושבו הבעייתי)


שאלתי אותה מה בדעתה לעשות, והיא רק הודתה לנו על העזרה, והוסיפה שאינה יכולה בשלב זה של חייה לאמץ חתול, הסתובבה והלכה לדרכה.


יצא הגורל, ממש במקרה באותה שעה היגיעה גילת, גיסתי, למרפאה, בשביל לקחת מסמך כלשהו.


מייד בכניסתה הבחינה בחתלתול הצמרירי, פועה חלושות בתוך סלסילת הנצרים, שהונח בה, והאהבה הוצתה מיידית.


גילת מעולם לא גידלה בעל חיים, ואילו כעת כל עולמה סובב סביב החתול.


היא החליטה לגדל אותו, ותחקרה אותי לפני ולפנים כיצד מגדלים חתול, מה הוא אוכל, איך הוא מתפנה מצרכיו, ובכלל מה צריך לעשות כאשר גרים עם חתול בדירה.


היא רכשה לו את המזון המשובח ביותר, הגיעה בדיוק מופתי למועדי החיסונים והתילועים למיניהם, רכשה ארגז חול מאובזר, וביררה אצל יועצי התנהגות לחיות מחמד המתמחים בחתולים, הידועים ביותר בישראל לגבי התנהגות חתולים בכלל, ושלה בפרט.


"קטן" חי היום בדירה שקטה בלב גבעתיים.


כל הסלון מלא בצעצועים בשבילו.


טרחתי והתקנתי לו, לבקשתה גם מדף ליד החלון בכדי שיוכל לצפות החוצה, לחצר בכל עת שיתחשק לו.


כל היום הוא משחק בצעצועיו האופנתיים, וכשגילת חוזרת מעבודת יומה כעובדת סוציאלית, היא מעניקה לו את מירב תשומת הלב , משחקת איתו בחכות מיוחדות, ואפילו ב"מחבואים".


 למען האמת, לא רק חתולים יכולים לקנא בחייו הנפלאים של "קטן " החתלתול.


אפילו כשגילת נוסעת לפרק זמן מסוים, היא דואגת ל "קט-סיטר" מקצועית שתבוא מספר פעמים ביום , תשגיח, תפיג את בדידותו, ותדאג לשלומו של בן טיפוחיה .


זהו סיפור סינדרלה חתולי, בו ה"ליכלוכי" הצעיר הופך  לנסיך אמיתי , משופע בכל טוב, ובייחוד מוקף בחום ואהבה.


 חזרה לכל הסיפורים הוטרינריים >>   למעלה

 

 קורס ספרות וטיפוח
כלבים וחתולים
קורס טיפול
בעזרת בעלי-חיים
קורס עוזר/ת לרופא וטרינר
ומנהל/ת פינות חי

נפתחה ההרשמה לקורסי קיץ 2019
הקדימו להירשם 03-6161237f      מגן דוד ירוק - אנשים למען חיות    |    מרפאה    |    מספרה    |    מכללה       מרכז מידע ורישום: עוזיאל 4, רמת גן 03-6161237