« התחילו בהרשמה כאן נפתחה ההרשמה לסמסטר חורף 2018 - הקדימו להירשם 03-6161237
çæåø ìãó äáéú
סיפורים וטרינריים
מה קורה כשלאריסטוקרט נשבר ?


 
מיסטר וו הוא אציל מרשים. יש לו מגילת יוחסין ארוכה מאד, ומסופר שאבותיו הכירו אישית את קיסר סין בתקופה שבאירופה אנשים עוד חיו במערות וציירו על קירות.
הוא כל כך אריסטוקראטי שמבשלת מיוחדת מכינה לו את ארוחותיו, מחלפותיו מוברשות בקפידה, והוא מתגורר בדירת פאר מדוגמת.
 
אולם על אף הייחוס המרשים והחינוך הטוב שקיבל, למיסטר וו יש חולשה לבנות המין היפה, והוא לא בורר לו את בנות המעמד הגבוה דווקא, ומוכן ומזומן תדיר להתהולל מינית עם כל נקבה הנקלעת בדרכו, עם ייחוס או בלעדיו, זה ממש לא משנה לו למגינת ליבו של בעליו.
 
מיסטר וו הוא כלב מגזע שי צו המתגורר בדירת פאר בסביון, וזוכה לחיי מותרות אשר מעטים מההולכים על שתיים זוכים לו בחייהם.
 
הוא כבר בן שבע שנים, והספיק בחייו להרביע כלבות רבות בנות גזעו, אולם על אף גודלו הקטן יחסית, הוא מוכן להתעמת עם כלבים גדולים ממנו בהרבה על חסדיה של כל כלבה מיוחמת בסביבה, ולרוב הוא גם מנצח.
 
הכלבון השרמנטי הוא אבא לגורים רבים, ומבוקש מאד להרבעה, ויש לו אף אתר משלו באינטרנט.
בד"כ מביאים את הנקבות, לאחר תיאום, אל ביתו ממש.
זו דרישה של הבעלים שלו, מכיוון ופעם הביאו את מיסטר וו לביתה של מטרוניתה כבודה בירושלים, אולם הכלבה , שכנראה הייתה טריטוריאלית מאד, תקפה אותו בעוז וגרמה לו לחבלות חמורות בגוף, ולעלבון נפשי קשה. מאז הג'יגולו הכלבי מקבל את לקוחותיו בביתו.
 
לאחרונה הגיע מיסטר וו לטיפול חירום במרפאתי.
 
הסתבר שהוד רוממותו רבץ לנוח על מיטת האפריון של בעליו, ונחר לו שם בשלווה, בעת שהגיעה מבקרת חדשה לביתו לצורך קיום מצוות פרו ורבו.
מרוב התלהבות, הוא קפץ תוך כדי שינה, ונחת על הרצפה, כשבדרך הוא נתקל בשוליים הכואבים של המיטה המפוארת.
לטענת הבעלים, הכלב המופתע צרח בפתאומיות, קרס על הרצפה ויילל באורח מכמיר לב, בלי לשים את דעתו יותר על החתיכה הכלבית הממתינה לו בסלון. הבעלים המבוהל הביא אותו במהירות לבדיקה במרפאה.
 
ביצעתי בכלבלב בדיקה פיזיקאלית מקיפה, אולם הוא לא הניח לי כלל לבדוק את שיפולי ביטנו, וניסה לנשוך אותי בכל עת שאצבעותיי התקרבו לאזור.
שמתי לב גם לכתם כחול, שטף דם תת עורי ההולך ומתפשט באזור הפרינאלי של הכלב.
לפיכך טשטשתי אותו קלות, ובעת שהתנמנם לו צילמתי ברנטגן את פלג גופו התחתון. ואכן, אבחנתי המשוערת הוכחה ללא דיחוי, הכלבלב שבר את עצם הפין!
 
באותה עת שהה במרפאה סטאז'ר לוטרינריה, בחור ישראלי הלומד באיטליה, ואשר ביקר בארץ בחופשת חג המולד, הוא לא יכול להתאפק, ופלט מייד, באוזני הלקוח, " ד"ר ליליאן, תראה מה זה, נשבר לו ה_ _ ן !!!
אני הסתכלתי בו במבט חמור, מאותת לו לשתוק מייד, אולם היה לי קשה מאד להתגבר על עווית הרטט בשפתיי, ובקושי רב הצלחתי שלא לפרוץ בצחוק למראה הסיטואציה המביכה.
 
לקחתי את הלקוח, הושבתי אותו בעדינות בכורסה בחדר הקבלה, וסיפרתי לו כי אכן, לכלבלב יש שבר אלכסוני בעצם הפין.  
מכיוון והאזור בגוף מבחינת האנטומיה הטופוגראפית שלו לא מאפשר קיבוע של השבר, ההמלצה שלי הייתה לתת לו מנוחה מוחלטת של חודשיים, ללא מבקרות מהמין השני, ועם טיולים קצרים בלבד לצרכים, וכללית לא לאמץ את האזור הפגוע ולתת לתרופות לזמן ולטבע לעשות את שלהם. בנוסף ציידתי אותו בכדורים נגד כאבים ובאנטיביוטיקה, שיינתנו לכלב בכל תקופת ההחלמה.
 
הלקוח המופתע שאל מה פתאום יש שם עצם ואיך ייתכן שהיא יכולה להישבר.
 
הסברתי לו כי בניגוד לאנטומיה האנושית, באיבר המין של הכלבים, בשליש האחרון שלו, ישנה עצם אורכית , ששמה המדעי OS PENIS , והיא המאפשרת לכלבים הזכרים לתפקד מינית כיאות.
זו עצם עדינה יחסית, ללא מפרקים, ולמעשה כאשר כלב השי צו, המאופיין בגוף גלילי ורגליים קצרות קפץ ממרומי המיטה ונחבל בשוליה, עוצמת המכה גרמה לשבר בפין.
 
סביר להניח שאם מיסטר לו לא היה שי צו אלא כלב גדול עם רגליים ארוכות, ווימרנר למשל, כל האפיזודה המביכה והכאובה לא הייתה מתרחשת כלל.
 
הבעלים הודה לי על ההסבר והטיפול והלך לדרכו.
 
בשבועות הבאים הם הגיעו מדי שבוע לביקורת ושמחתי לראות שהכלבון החביב מתאושש יפה מהמקרה הרפואי הנדיר.
 
לאחר חודשיים של טיפול, המקום כבר נראה כבעבר, ללא שטף הדם המפחיד, והכלב אף נתן צרכים כרגיל ללא בעיות מיוחדות.
 
הודעתי לבעלים כי מבחינתי הטיפול הסתיים בהצלחה.
 
הוא מצידו הודיעה לי כי ההבראה כל כך שלמה, שכבר כעת ממתינה למיסטר וו באתר שלו באינטרנט הודעת מייל מהכלבה המאוכזבת ההיא שלא זכתה ליהנות מאונו הכלבי, ובה היא מפצירה בו לחזור לאיתנו, וכי יואיל נא מיסטר וו להודיע לה מתי הוא יהיה מוכן לבצע את תפקידו, לקראת הפעם הבאה שהיא תתייחם במועדה הקבוע.

חזרה לכל הסיפורים הוטרינריים >>   למעלה

 

 קורס ספרות וטיפוח
כלבים וחתולים
קורס טיפול
בעזרת בעלי-חיים
קורס עוזר/ת לרופא וטרינר
ומנהל/ת פינות חי

נפתחה ההרשמה לקורסי קיץ 2019
הקדימו להירשם 03-6161237f      מגן דוד ירוק - אנשים למען חיות    |    מרפאה    |    מספרה    |    מכללה       מרכז מידע ורישום: עוזיאל 4, רמת גן 03-6161237